Proces vyřízení žádosti o australské studentské vízum může být nervy drásající a stresující, protože je to krok blíže k dosažení vašeho cíle, kterým je studium v ​​zahraničí.

Položili jste si otázku: ‘Co když to pokazím a budu odmítnut?’ Zde je několik věcí, které jsou potřeba udělal pro úspěšnou žádost  o australské studentské vízum , které vám mohou pomoci.

 

1. Potvrzení o přijetí do kurzu

 

Pokud bude přihláška do kurzu  úspěšná, obdržíte nabídku od vámi zvoleného poskytovatele vzdělávání.

Přečtěte si pozorně Nabídkový dopis, než jej přijmete. Bude obsahovat podrobnosti o vašem kurzu, podmínky zápisu a poplatky, které budete muset zaplatit, pokud nabídku přijmete.

Ujistěte se, že rozumíte všem svým právům, včetně ujednání o vrácení peněz. Pokud kurz nezahájíte nebo nedokončíte, smlouva se použije k určení, zda vám budou vráceny veškeré zaplacené poplatky.

Uschovejte si kopii nabídkového dopisu. Tuto kopii budete potřebovat, abyste si byli vědomi svých práv a pokud budete muset vznést nárok na svého poskytovatele vzdělávání.

 

2. Udělejte si čas na sepsání prohlášení o účelu studia

 

Jedná se o nejdůležitější krok žádosti o australské studentské vízum, který imigrační úřad používá k ověření vašich záměrů zůstat v Austrálii.

Online formulář žádosti o studentská víza obsahuje seznam otázek. Vaše odpovědi na tyto otázky poskytnou osobám s rozhodovací pravomocí o vízech informace o vás a vašich důvodech, proč chcete studovat v Austrálii, což dává kontext k listinným důkazům, které poskytujete na podporu své žádosti.

Otázky GS zahrnují:

  • Podrobnosti o vaší současné situaci, včetně vazeb na rodinu, komunitu, zaměstnání a ekonomické okolnosti.
  • Proč jste si vybrali svůj kurz a proč jste si jako studijní destinaci vybrali Austrálii.
  • Jaký prospěch budete mít ze studia zvoleného kurzu.
  • Podrobnosti o vaší historii studia v Austrálii (pokud existují).
  • Pokud máte jiné než studentské vízum, budete muset uvést důvody, proč o studentské vízum žádáte.
  • Jakékoli další relevantní informace, které byste chtěli poskytnout.

Další podrobnosti o požadavcích GS naleznete na  webových stránkách ministerstva vnitra .

Protože studentské vízum je dočasné, očekávají, že budete dočasně pobývat. Pokud tedy plánujete žádat o další víza po dokončení kurzu, nemusíte to ve své žádosti uvádět.

Místo toho se zaměřte na to, proč jste se rozhodli studovat v Austrálii, ať už je to skvělý vzdělávací systém nebo směs kultur atd. Ujistěte se, že si najdete čas napsat toto, protože dobře napsané a promyšlené prohlášení o účelu je jedním z nejdůležitějších dokumentem, který by vás mohly stát vízum, pokud ho neuděláte dobře.

Do dopisu je také dobré napsat,  proč chcete studovat v Austrálii v tomto městě, škole a tento kurz.  Napište také o svých předchozích pracovních zkušenostech, o tom, jak souvisí s vaším vybraným kurzem. Jak bude přínosný pro vaši budoucí kariéru po návratu do země původu.

 

3. Připravte všechny požadované dokumenty

 

Dokumenty, které jsou vyžadovány pro žádost o vízum, se budou v jednotlivých zemích lišit, ale většinou budou zahrnovat Potvrzení o přijetí na školu, Letter of Offer,  prohlášení o účelu studia ( GS ) , Overseas Student Health Cover , rodný list, vysvědčení ze školy, oddací list atd.

Doporučuji mít vše předem připravené aby žádost o australské studentské vízum proběhla co nejrychleji a pokud možno úspěšně.

Pamatujte, že to nenechávejte na poslední chvíli, abyste se vyhnuli spěchu a zbytečnému stresu. A vždy nezapomeňte předkládat pouze legitimní dokumenty. Poctivost je vždy nejlepší politikou, že?

app-tips-successful-australian-visa-application-body2.jpg

4. Znovu zkontrolujte aplikaci

 

Ujistěte se, že jste správně odpověděli na všechny požadované informace. Aplikace je online a lze ji uložit, takže se můžete kdykoli vrátit tam a zpět.

Poté, co jste je dvakrát zkontrolovali, je lepší, aby se na ně také podívaly čerstvé oči. Pokud máš s sebou rodiče, můžeš je požádat, aby zkontrolovali, jestli ti něco neušlo, nebo ověřili své odpovědi.

Kdysi jsem si doma nahlas četl svou žádost, aby se rodiče mohli přihlásit a zkontrolovat se mnou. Čtení nahlas vám také pomůže zachytit chyby, které jste možná přehlédli.

 

5. Požádejte o pomoc kvalifikovaného zástupce

 

 

Je to srdcervoucí, že nemůžete studovat v zahraničí jen proto, že vám bylo zamítnuto studentské vízum. Navíc ani žádost o vízum není levná záležitost. Tak jsem se stejně jako ty bál! Ale věděl jsem, že jsem šel za správnými lidmi, aby mi pomohli a provedli mě tímto procesem. A bylo to pravděpodobně to nejlepší, co jsem udělal!

Když jsem poprvé kontaktoval australia best study Pavlinu a Vrát’u, dali mi kontrolní seznam všech potřebných dokumentů, které usnadnily organizaci. Poté, co jsem vyplnil jejich formulář žádosti ,  znovu zkontrolovali mé odpovědi a ujistili se, že mám vše úplné a přesné, včetně příloh.

Žádost o studentské vízum může být pro mnohé docela skličující proces. Pokud se však budete řídit těmito tipy, jistě získáte vyšší šanci na získání studentského víza. Nemusíte se bát, máte to! Hodně štěstí!

Rada na závěr, na začátku se ujistěte, že váš cestovní pas je platný na celou délku plánovaného pobytu v Austrálii.