Brigáda a práce na farmě v Austrálii je téma o kterém mluví studenti, ale v poslední době zajímá hlavně držitele Work and Holiday víz. Jestliže máte Work and Holiday víza a odpracujete tři měsíce na farmě, tak můžete požádat o prodloužení těchto víz o další rok.

 

Pro koho je práce na farmě v Austrálii

Jsi rád/a na čerstvém vzduchu, nevadí ti horko, déšť, prach, brzké vstávání a těžká práce? V tom případě je práce na farmě v Austrálii pro tebe tím ideálním způsobem jak si přivydělat. Někomu se může zdát práce na farmě jako idylka na australském venkově. Cestuješ pak se zastavíš někde na farmě něco vyděláš a zase popojedeš dál. Ale ať už budeš trhat ovoce nebo dělat na lince, práce na farmě je dost velká dřina.

Kde práci na farmě sehnat

Je to relativně snadné práce na farmě v Austrálii je dost, ale záleží na sezoně a počasí. Práce se dá sehnat třeba na ubytováni backpacker, nebo objíždění jednotlivých farem. Pozor při hledání práce na farmě, ne každá farma má dobré reference. Někdy se může stát, že si na farmě nevyděláte nic. Ne proto, že by vám nechtěli platit, ale někdy ubytování a strava za den víjde dražší než co vyděláte. Výdělky také ovlivňuje počasí, když prší tak není práce.

Nevýhody práce na farmě

Práce na farmě je sezonní a závislá na počasí výdělky jsou nejisté, protože farmy jsou vzdálené od měst tak ubytování a jídlo může být drahé, nekvalitní  (mnoho lidí na pokojích) a hlavně není na výběr. Proto někdy vyděláváš jen na stravu a ubytko. Další nevýhodou je, farmáří vědí že lidé na Work and Holiday vízech musí odpracovat alespoň tři měsíce na farmě. Někteří toho využívají a platí málo.

Daně v Austrálii

Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.