Jak do Austrálie:

Přemýšlíš jak do Austrálie, ale nevíš, kde začít? Možná jsi navštívili zemi předtím, nebo jsi o ní jen četl a viděl její krásu online.

Ať tak či onak, život v Austrálii je jedinečný. Austrálie je úžasná země s rozmanitou kulturou a bohatými zdroji. Životní náklady jsou vyšší než v jiných zemích, ale uvolněný životní styl a přírodní zázraky stojí za to.

Pokud se chceš přestěhovat do Austrálie, musítš podniknout určité kroky. Nemůžeš si jen sbalit tašku, letět tam a plánovat zůstat. Musíš se do Austrálie přistěhovat formálně. Začíná to tím, že mátš dobrý důvod žít v Austrálii, jako je práce nebo studium. Na podporu svého důvodu musítš požádat o australské vízum a získat je.

1. Migrační agenti mohou pomoci

 

Stěhování do nové země může být zdrcující, zvláště když se požadavky neustále mění. Proto, pokud to se stěhováním do Austrálie myslíš vážně, doporučujeme spojit se s migračním agentem.

Migrační agenti mají aktuální informace o nejnovějších požadavcích na imigraci do Austrálie. Mohou ti poskytnout nejlepší rady pro vaši vlastní situaci a potřeby. Jsou to odborníci na imigraci, takže budete mít méně bolestí hlavy a zpoždění, když vás provedou žádostmi o víza a mezinárodním stěhováním. Nemají schopnost urychlit  proces žádosti o vízum nebo zaručit schválení, ale výrazně ti usnadní proces.

2. Hledejte zaměstnání v Austrálii

 

Pokud se stěhuješ do Austrálie na delší dobu, musíš dát australské vládě dobrý důvod, aby vám to umožnila.

Nejlepší důvod? Seřaďte si práci z australského seznamu kvalifikovaných povolání pro prioritní migraci . Tento seznam ukazuje, že Austrálie je otevřena zdravotníkům, inženýrům, sociálním pracovníkům, kuchařům, IT specialistům a dalším. Tento seznam kontrolujte každý měsíc: nová povolání jsou často přidávána. I když jsou zavedena cestovní omezení, lidé, kteří na tuto práci čekají, mohou vstoupit do Austrálie.

Pro mnoho pracovních víz do Austrálie vám musí být méně než 45 let. Ale pokud získáte práci ze seznamu kvalifikovaných povolání, můžeš získat výjimku z věkové hranice.

3. Požádejte o australské vízum

 

Nalezení správného víza odpoví na otázku: „Mohu se přestěhovat do Austrálie? Pro Austrálii je k dispozici široká škála vízových možností . Jak jsme zmínili výše, je důležité nejprve identifikovat své pracovní příležitosti, aby jsi  věděl, o jaké vízum žádat.

Pokud jsi našl potenciálního zaměstnavatele nebo si zajistili práci, požádejte  nového šéfa, aby vás nominoval na pracovní vízum. Prostřednictvím australské vlády je k dispozici více než 20 pracovních víz . Klíčové je identifikovat ten, který je pro vás ten pravý.

V době, kdy je cestování do Austrálie otevřené, můžeš také zvážit australský program obecné kvalifikované migrace. Přečti  si seznam kvalifikovaných povolání od ministerstva pro imigraci, aby jsi zjistili, zda máš nárok na jedno z těchto víz. Pokud máš rodinu v Austrálii, může vám to poskytnout další možnosti víz. Můžeš také zvážit strávení času v Austrálii za účelem školení nebo pokročilého studia. Každé z nich má svou vlastní kategorii víz, i když přicházejí s omezeními týkajícími se zaměstnání a toho, co můžete dělat po studiu.

Austrálii jako mezinárodní student

 

Pokud jsi  se rozhodl studovat v zahraničí v Austrálii, chystátš se na vzrušující a život měnící cestu. Nejen, že se budeš dále vzdělávat v zemi, která je známá svým vzděláním na světové úrovni, ale také zažiješ novou kulturu, vstoupíš na nový trh práce a získáš nové přátele. Než se pustítš do této další kapitoly svého života, je třeba udělat několik věcí, aby se tvůj sen o studiu v Austrálii stal skutečností.

Od výběru kurzu až po podání žádosti o studentská víza, zde je rozpis klíčových kroků, které musíte dodržet, a informace, které potřebuješ vědět, aby jsi mohli studovat v Austrálii jako mezinárodní student.

Žádost o studentské vízum

 

Chceš-li studovat v Austrálii jako mezinárodní student, musíš mít po dobu studia platné studentské vízum (podtřída 500) . To znamená, že před zahájením studia budete muset požádat o vízum online. Žádost můžeš podat v Austrálii i mimo ni.

Mezi hlavní požadavky pro podání této žádosti o vízum patří:

  • Potvrzení o registraci (certifikát eCoE) od vaší instituce
  • Splňte požadavek GTE (Genuine Temporary Entrant).
  • Doklad o dostatku finančních prostředků (čtěte dále, abyste se o tom dozvěděli více)
  • Doklad o zámořském studentském zdravotním pojištění (OSHC) po dobu vašeho studia, pokud nespadáte do jedné z kategorií osvobození
  • Prokázat znalost angličtiny
  • Splňujte zdravotní a charakterové požadavky

Několik důležitých věcí, které je třeba si uvědomit o tomto vízu:

  • Toto vízum je platné až pět let v souladu s vaším kurzem
  • V Austrálii máte legálně povoleno pracovat při studiu až 40 hodin za čtrnáct dní, pokud nestudujete magisterské studium nebo doktorát. Studenti v těchto programech mohou pracovat neomezeně, pokud splňují požadavky na kurz
  • Do Austrálie si s sebou můžete vzít způsobilé členy rodiny

Pokud potřebujete pomoc s procesem žádosti o vízum, můžete nás kontaktovat my ti se vším rádi pomůžeme

Rozpočet přiměřeně

 

Aby jsi mohl studovat v Austrálii, musíš prokázat, že máš dostatek peněz na pokrytí letenek, kurzovného a životních nákladů . Přesné částky budou záviset na typu školy. k

V rámci procesu žádosti o vízum musíte prokázat, že máte alespoň 21 041 AUD $ na životní náklady za rok. Životní náklady zahrnují týdenní výdaje, jako je nájem, účty za plyn a elektřinu, telefon a internet, potraviny, veřejná doprava a zábava.

Podmínkou studentského víza je také zdravotní pojištění. Konkrétně musíte být držiteli Overseas Student Health Cover (OSHC) po dobu vašeho pobytu v Austrálii. V současné době je nejlevnější varianta tříletého vysokoškolského programu bez doprovodu rodinných příslušníků kolem AU $ 1 835,95 po celou dobu trvání. Náklady na OSHC se liší v závislosti na poskytovateli, délce vašeho pobytu a vašich osobních podmínkách.