začátek v Austrálii, to nejsou jen sluncem zalité pláže a usměvaví lidé.

Do Austrálie jsem přijela po roce 48 jako velmi mladá, bylo mi tehdy devatenáct let.

 

Už cesta lodí byla velmi náročná. Do Sydney jsme připluli po třech týdnech plavby kolem světa, v sebou jsem měla jen něco okolo 35 dolarů.

 

Má situace nebyla nikterak růžová, přijela jsem do země takřka bez peněz, neuměla jsem jazyk, neměla jsem práci a ani ubytování.

 

Jediné co jsem měla byl lístek s adresou a jménem nějakých Slováků, kteří už v Austrálii žili.

Ti se mě naštěstí ujali a ubytovali mě u nich v místnosti, která připomínala něco jako sklep. Místnost byla čistá a měla postel víc jsem nepotřebovala. Dávali mi najíst a sehnali mi i práci v továrně na oblečení. Začala jsem jako pomocná síla “přines, podej a ukliď „a tak dále cokoli bylo potřeba.

 

U těchto pro mě úplně cizích lidí jsem žila více než dva roky. Jen díky těmto dobrým lidem, kteří mi na začátku mého života v Austrálii podali pomocnou ruku, jsem v Austrálii přežila.

 

Při práci v továrně jsem se po večerech učila, mým cílem bylo stát se učitelkou, což se mi po letech také podařilo.

 

Nový začátek v Austrálii nebyl snadný.

 

Skoro od začátku jsem měla minimálně dvě práce, práce v továrně byla hlavní k tomu jsem chodila uklízet, roznášet letáky, dělala jsem servírku, k tomu jsem chodila do školy.

Po dvou a půl letech jsem našetřila dost peněz na koupi bytu na splátky. Byl to malý byt a byl dost zanedbaný. Tak jsem ho vymalovala dala nové záclony celkově ho zútulnila.

Našla jsem si spolubydlící, která mi platila nájem a tím mi pomáhala splácet půjčku. Kterou jsem splatila ani ne za rok, protože jsem měla dvě práce a příjem z nájmu.

 

To mě přivedlo na myšlenku jak rozjet život v Austrálii.

 

Koupila jsem další byt, ktery jsem opravila a nastěhoval si tam nájemníky a tak to šlo dál až jsem začala vydělávat tolik, že jsem nemusela mít dvě práce.

 

Vydělat první milion mi trvalo dvacet let. Ale potom už to šlo snadněji, nový začátek v Austrálii mi dal velkou šanci, kterou jsem využila.

Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.