Pokud jste se rozhodli studovat v zahraničí v Austrálii, chystáte se na vzrušující a život měnící cestu. Nejen, že se budete dále vzdělávat v zemi, která je známá svým vzděláním na světové úrovni. Zažijete novou kulturu, vstoupíte na nový trh práce a získáte nové přátele. Než se pustíte do této další kapitoly svého života, je třeba udělat několik věcí, aby se váš sen o studiu v Austrálii stal skutečností.

Od výběru kurzu až po podání žádosti o studentská víza, zde je rozpis klíčových kroků, které musíte dodržet. Informace, které potřebujete vědět, abyste mohli studovat v Austrálii jako mezinárodní student.

 

Prozkoumejte možnosti jak studovat v Austrálii

 

Prvním krokem při studiu v Austrálii je výběr typu studia,  Jednou z nejlepších věcí na studiu v Austrálii je, že máte k dispozici spoustu možností.
V Cairns můžete například studovat na australské univerzitě nebo se rozhodnout pro odbornou přípravu (VET) .

V australském vysokoškolském systému existuje také mnoho studijních oborů, na které se můžete specializovat. Díky stovkám institucí a tisícům kurzů, ze kterých si můžete vybrat. Můžete získat titul téměř v čemkoli od umění přes inženýrství až po medicínu. Bez ohledu na to, co se rozhodnete studovat, australské instituce vám pomohou připravit se na úspěch.
Ujistěte se, že prozkoumáte různé možnosti studia a oblasti studia dostupné v australských institucích. Abyste získali představu o tom, která by byla pro vás a vaše cíle nejvhodnější.

 

Vyberte si kurz který budete studovat v Austrálii tak aby vám co nejvíce vyhovoval

 

 

Jakmile se rozhodnete, jaký typ studia a obor chcete studovat, dalším krokem je výběr instituce.
Pokud plánujete navštěvovat univerzitu, můžete se dokonce podívat, jak jsou univerzity v Austrálii na celosvětovém hodnocení, což vám může pomoci při rozhodování. Mnoho australských univerzit – včetně některých přímo zde v Cairns – je považováno za světovou třídu, přičemž několik z nich drží přední pozice v různých globálních žebříčcích .
Jakmile si vyberete, na které instituce byste se chtěli hlásit, začněte zkoumat termíny a požadavky pro každou z nich. Ve většině případů budete muset vytvořit účet na online portálu každé instituce, nahrát své dokumenty a odeslat žádost prostřednictvím této stránky.

 

Žádost o studentské vízum

 

 

Chcete-li studovat v Austrálii jako mezinárodní student, musíte mít po dobu studia platné studentské vízum (podtřída 500) . To znamená, že před zahájením studia budete muset požádat o vízum online. Žádost můžete podat v Austrálii i mimo ni.
Mezi hlavní požadavky pro podání této žádosti o vízum patří:
Potvrzení o přijetí do kurzu (certifikát eCoE) od vaší instituce
Splňte požadavek GTE (Genuine Temporary Entrant).
Doklad o dostatku finančních prostředků (čtěte dále, abyste se o tom dozvěděli více)
Doklad o zámořském studentském zdravotním pojištění (OSHC) po dobu vašeho studia, pokud nespadáte do jedné z kategorií osvobození
Prokázat znalost angličtiny
Splňujte zdravotní a charakterové požadavky
Několik důležitých věcí, které je třeba si uvědomit o tomto vízu:
Toto vízum je platné po dobu až pěti let v souladu s vaším kurzem
V Austrálii máte legálně povoleno pracovat při studiu až 48 hodin za čtrnáct dní, pokud nestudujete magisterské studium nebo doktorát. Studenti v těchto programech mohou pracovat neomezeně, pokud splňují požadavky na kurz
Do Austrálie si s sebou můžete vzít způsobilé členy rodiny

Pokud potřebujete pomoc s procesem žádosti o vízum, obraťte se na nás. jsme profesionálové s aktuálními informacemi o požadavcích a vízové politice australských institucí. Máme zkušenosti se zahraničními studenty, takže jsme dobře vybaveni, abychom mohli zodpovědět vaše otázky.

 

Rozpočet finanční krytí

 

 

Abyste mohli studovat v Austrálii, musíte prokázat, že máte dostatek peněz na pokrytí letenek, kurzovného a životních nákladů . Přesné částky budou záviset na typu školy, kterou si vyberete (tj. vysokoškolská dráha , odborné vzdělání angličtina ), instituci, úrovni vašeho studia a vašem kurzu.
V rámci procesu žádosti o vízum musíte prokázat, že máte alespoň 21 041 AUD $ na životní náklady za rok. Životní náklady zahrnují týdenní výdaje, jako je nájem, účty za plyn a elektřinu, telefon a internet, potraviny, veřejná doprava a zábava. Cairns je jedním z nejdostupnějších hlavních měst v Austrálii , takže je to dobrá volba, pokud chcete udržet nízké náklady.
Podmínkou studentského víza je také zdravotní pojištění. Konkrétně musíte být držiteli Overseas Student Health Cover (OSHC) po dobu vašeho pobytu v Austrálii. V současné době je nejlevnější varianta tříletého programu bez doprovodu členů rodiny kolem AU $ 1 835,95 po celou dobu trvání. Náklady na OSHC se liší v závislosti na poskytovateli, délce vašeho pobytu a vašich osobních podmínkách.

 

Zajistit ubytování

 

 

Jakmile budete mít jistotu, že přijedete do Austrálie, budete se muset rozhodnout, kde budete žít. Obvykle je nejlepší zařídit si ubytování před příjezdem do Austrálie, protože to vám dá klid, když budete vědět, že máte střechu nad hlavou od chvíle, kdy přistanete.
Jako mezinárodní student si můžete vybrat z několika typů ubytování, včetně ubytování v rodině, řízeného studentského ubytování (tj. rezidenční vysoké školy nebo komerční ubytování) nebo soukromých pronájmů . Chcete-li si zajistit bydlení, podívejte se na webové stránky vaší instituce, kde najdete možnosti ubytování.
Pokud jde o studium v zahraničí, je s tím spojeno hodně plánování. I když vám to může zpočátku připadat ohromující, bude to stát za to, jakmile se váš sen o studiu v Austrálii stane skutečností.

Pro zjednodušeni celého procesu se obrať přímo na nás, nejen že ti ušetříme starosti, ale i čas a peníze.