Pivo se v Austrálii, jako veškeré alkoholické nápoje prodává ve specializovaných prodejnách. Těmto obchodům se říká bottle shop. Většinou se pivo v Austrálii prodává v třetinkových lahvích, nebo plechovkách. Prodávají se jednotlivě což stojí více, nebo zabalené po šesti takzvaný six pack to je o trochu levnější. Nejlevněji vychází koupit si celou krabici, kde je dvacetčtyři piv někdy i 30.

Věková hranice pro pití alkoholu je v Austrálii 18 let. Alkohol v Austrálii nekoupíš v obchodě před desátou hodinou rano.

 

V hospodě ti mohou odmítnout nalít, když uznají že jsi už měl dost alkoholu. Nebo tě ani do hospody nepustí, když si myslí že jsi v podnapilém stavu.

Jak se pije Australské pivo

Australská piva se pijí podchlazená a bez pěny. Při pití lahvového piva nebo plechovek se používají coolers. Což je neoprénový obal a ten má dvě využití.

Udržuje pivo déle studené a zároveň ti nemrzne ruka, když pivo držíš.

Další zajímavostí je, že nepotřebuješ otvírák k otevření piva. Zátka jde otevřít rukou je to takzvaný twist top.

Druhy piv

Jsou dva druhy Australských piv a to Light což je asi naše desítka a Lager to je dvanáctka.

Na každém pivu je napsano kolik obsahuje procent alkoholu a také kolik je v jednom pivu standartních drinks.

V Austrálii je povolený limit pro řízení motorových vozidel 0,05 promile, to znamená že v první hodině před jízdou můžeš vypít dva standartní drinky a pak každou hodinu jeden a stále by jsi měl být ve stanoveném limitu.

Kolik stoji?

Když kupuješ pivo v bottle shop tak jedno pivo light stojí tři padesát a lager je jen o deset nebo dvacet centů dražší.

 

Light pivo ma okolo 2,5 až 3% alkoholu a lager 3,5 až 5% alkoholu.

Na každém obalu je ještě upozornění „drink wise“ pij rozumně. Také je tam obrázek s těhotnou ženou a upozornění, že by neměly ženy pít alkohol v těhotenství.

V Austrálii platí částečná prohibice nemůžeš pít na veřejných místech, třeba na pláži. S alkoholem je v Austrálii spojeno mnoho zákazů a příkazů, je to někdy celkem komické.

Udělali jsme ochutnávku piv abychom zjistili, které pivo je lepší podívej se na video

Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.