Potápění v Austrálii  to je Velký bariérový útes – je jedna z atrakcí, která patří do kategorie povinných výletů každého návštěvníka Cairns.

Tento korálový útes patří mezi přírodní divy světa. Nabízí úchvatnou podívanou do světa mořské fauny a flóry. Je nezapomenutelným zážitkem pro každého ať už pro potápěče (scuba-divers) nebo jenom pro ty, kteří se drží při hladině takzvaně “snorkelling” (potápěčské brýle a dýchací trubice). Také neplavci mají možnost poznat podmořský život, aniž by vstoupili do vody a to díky ponorkám s proskleným dnem.

turistická víza do Austrálie

Great Barrier Reef – Velký bariérový útes

Potápění v Austrálii na jednom z největších Australských přírodních divů, který je zároveň největším korálovým útesem na světě. Jedná se o seskupení více než 3000 jednotlivých korálových systémů,  jeskyní a stovek tropických ostrovů a ostrůvků s nejkrásnějšími písečnými plážemi. Pohled na tuto scenérii je  působivější z větší výšky. Toto seskupení je větší než Velká Čínská zeď a  je zároveň jediným žijícím organismem na Zemi, který je  možno spatřit z Vesmíru.

Tento “Podmořský park“ se rozprostírá na ploše větší než 3000 km a táhne se téměř podél celého pobřeží Queenslandu ve vzdálenosti od 15 do 150 kilometrů od pobřeží. V některých místech dosahuje šířky až  65km.

Ubytování v Austrálii

Potápění v Austrálii se žraloky

Tento přírodní zázrak nabízí nepřeberné množství jedinečných druhů podmořské fauny a flóry.  Podrobnější průzkum ukázal, že se v této oblasti nachází více než 400 druhů korálů, 1500 druhů tropických ryb, více než 200 druhů mořských ptáků a okolo 20 druhů ještěrů.

Velký bariérový útes je místem pro rozmnožování verlyb migrujících přes Atlantik. Je také místem, kde se vyskytují  endemické druhy jako je Dugong (mořská kráva) a velké  mořské želvy. V roce 1981 UNESCO zapsalo Great Barrier Reef do seznamu Světového dědictví.

Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.