Příjmy a náklady v Austrálii Cairns

p

Náš Tip

Pro milovníky ovoce a zeleniny, a i některých druhů potravin je známým místem v centru Cairns  “Rusty market”, tento trh je otevřen od pátku do neděle. Levné ovoce a zelenina a v neděli odpoledne se dokonce rozpoutává bitva o zdravé ovoce na celé krabice přímo za “babku”.

Náklady na život v Cairns jsou zcela individuální a záleží hlavně na tom, jaký je tvůj životní styl. Podle našich zkušeností se student snaží šetřit jak se dá.

To je zároveň i odpověď na jednu z velmi častých otázek, zda je student schopen si i přivydělat na studium odborného kurzu nebo na cestování ať už po Austrálii nebo po okolních zemích. Samosebou je to možné, i pro studenta, který přemýšlí o studiu na univerzitě.

Jestli- že jsi stále na pochybách, a potřebuješ více informací, tak neváhej nás kontaktovat.

Příjmy a náklady v Austrálii Cairns – příjmy jsou srovnatelné a mnohdy i vyšší než ve větších městech. Náklady jsou podstatně nižší to hlavně za ubytování a dopravu.


DOPRAVA V CAIRNS

Náklady na dopravu v Cairns jsou minimální, jelikož Cairns patří mezi menší města, ale i zde nalezneš úplně vše co patří k životu ve velkoměstě. Opravdu stačí si zakoupit pouze kolo, neboť vše je na rovině v dosahu 3km,  ale ani to není nezbytné.

STRAVOVÁNÍ V CAIRNS

Stravovat se můžeš v Cairns samozřejmě levně i dráž. V podstatě, ten, kdo si doma vaří sám může výrazně ušetřit, což výrazně ovlivňuje příjmy a náklady v Austrálii Cairns. Ten, kdo se bude ve větší míře stravovat po restauracích, musí počítat s tím že si zase připlatí. Pro ty, co si rádi vaří sami, jsou oblíbenou stravou tzv.”2-minutes noodles”, těstoviny, fazole, párky nebo salámy, mražená zelenina a podobně. Vedle značkových potravin jsou v každém obchodě potravin jsou potraviny v  tzv. “úsporné balení”. Názvy těchto značek jsou Savings, Homebrand, Farmland… . Je úplně běžné, že cena těchto značek je i více jak o polovinu nižší než značkové potraviny.

Pro milovníky ovoce a zeleniny, a i některých druhů potravin je známým místem v centru Cairns  “Rusty market”, tento trh je otevřen od pátku do neděle. Levné ovoce a zelenina a v neděli odpoledne se dokonce rozpoutává bitva o zdravé ovoce na celé krabice přímo za “babku”.

UBYTOVÁNÍ V CAIRNS

Příjmy a náklady v Austrálii Cairns výrazně ovlivňují i ceny ubytování. V Cairns jsou o 20% levnější než v jiných australských městech. Studenti nejčastěji vyhledávají k  žití  tzv. Share accommodation, což znamená, že si více studentů pronajme dům či byt a společně ho sdílejí. V centru Cairns se cena takového ubytování pohybuje mezi 140-170AUD/týden/osoba.

Rádi Ti pomůžeme s nalezením vhodného ubytování, přesně podle Tvých možností a požadavků.
Agentura ABS ti pomůže s tvým prvním, ale i dalším ubytováním.  Naší prioritou je ti nabídnout tu nejlepší alternativu. Už před odjezdem z Čech budeš vědět kde a za jakých podmínek budeš bydlet. tak se vyhneš dalším starostem.

Nabídneme ti více možností ohledně ubytování, od nejlevnějšího „share accommodation“ mezi studenty nejvíce oblíbené, přes hostel, hotely až po homestay. Dostaneš od náš opravdu upřímné informace, na to se můžeš spolehnout.

Kontaktuj nas

                                                                                                                                                                                 S ČÍM TI POMŮŽEME

  KROK 1
Vybrat destinaci

  KROK 2
Školu /Kurz

  KROK 3
Zařídíme studentská víza

  KROK 4
S ubytováním

  KROK 5
Zabalit si

  KROK 6
S prvními kroky v Austrálii

Pojďme si promluvit jak tě dostat k nám do Austrálie 🙂

Kontakt

Australie

 

Cairns, Pavla a Vráťa Řehola

T. +61 404 516 895

Česká Republika

 

Praha, PhDr Jitka Cerny

T. +420 605 450 747

Turnov, Markéta Šálková

T. +420 731 500 370

Žamberk, Miroslav Kutik

T. +420 607 955 761

Brandýs nad Labem, Lida Šmítková

T. +420 728 294 311

 

 

 

Slovenská Republika

 

Bratislava, Martina Dušeková

T. +421 911 836 008

Štúrovo, Gabriel Horváth

T. +421 948 570 028

Banská Bystrica, Michal Jarunek

T. +421 948 784 146

Australia Best Study

ABS zajišťuje komplexní poradenství pro studium v Austrálii, Vyřídit studentská víza je naše služba.

©