Jak se mi nyní studuje v Austrálii

Myslím, že by bylo vhodné vrátit se na začátek. 30.dubna 2019 to byl rok co jsem přiletěl do Austrálie.

Když jsem byl ještě doma, tak jsem se dlouho (pár let) rozmýšlel, zda do toho jít. Okolí mě hodně odrazovalo, hlavně proto, že Austrálie je na druhém konci světa. Nicméně, byl to můj sen a odhodlání mě neopustilo. Pátral jsem, prostudoval materiály několika agentur a našel Australia Best Study, se kterou jsem začal komunikovat a přes kterou jsem se do Austrálie, konkrétně do Cairns, dostal.

Cesta nebyla zrovna krátká. Letěl jsem přes Německo, Singapur až do Cairns. Cesta trvala okolo 28 hodin. Když jsem do Cairns přiletěl, tak mě čekala před letištěm Pavlína (spolumajitelka agentury), která mi se vším pomohla a když je zapotřebí, pomáhá doteď.

Takže pokud mohu doporučit, vyberte agenturu ABS. Pomůžou opravdu se vším. Počínaje dopravou z letiště, s bydlením, školou, první nákup a budou se snažit Vám pomoci i s hledáním práce. 

A jak se mi studuje ?

Když jsem tady přijel, tak jsem studoval na CCEB, kde jsou opravdu velmi dobří a přátelší učitelé a kde potkáte i spoustu zajímavých lidí z různých koutů světa. Na této škole jsem byl do listopadu 2019, kdy mi končilo vízum. Chtěl jsem ale pokračovat a pobyt si prodloužil

Mé další studium bylo přerušeno situací, na kterou ceý svět nebyl připraven. Corona-virus. Bohužel, to mnohým z nás zkomplikovalo situaci, ale nicméně si myslím, že nic není tak horké jak se to uvaří a situace v Austrálii nebyla a není tak špatná, jak se může zdát. Rozhodně je lepší než v jiných částech světa. Nezažil jsem tady ani paniku, ani negativní atmosféru.  

Nyní studuji online, protože jsou školy bohužel pořád uzavřené. Rozhodně jsem ale rád, že jsem neodletěl. Situace se zlepšuje každým dnem.

Jako perličku uvedu, že náš učitel je sice Australan, ale žije v Japonsku a od tamtud nás moc fajn učí. Nás – lidi z různých koutů Austrálie, různých národností….je to nejen zajímavé, ale i zábavné. Nikomu nevadí, že něco neumí, tolerance je samozřejmá….vlastně všude.

A když máte podporu své rodiny, tak jako já, tak vám to dá sílu nevzdat se.

Co řící závěrem ? Jsem moc rád, že jsem se rozhodl tady odjet. Ano, začátek byl trošku těžký, ostatně jako každý začátek, kdy si zvykáte na nové prostředí, ale když se nenecháte odradit, tak všechno zvládnete a Pavla s Vrátou byli vždy oporou.

Jak jsem napsal v úvodu, sám jsem měl pochyby, ale to z Vás za chvíli spadne. Takže pokud se chcete někam posunout, tak studium a cesta do Austrálie je tou správnou volbou. Opravdu si nemyslím, že budete litovat.

Pokud se i vy chystáte do Austrálie, nebo již v Austrálii jste neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.

Filip