práce – mnoho lidí přemýšlí o tom v čem podnikat a hledá nějaký spásný nápad nejlépe něco úžasného co tu ještě nebylo. Přemýšlením ztratí spoustu času a mnohdy je to jediné co kdy udělají. Neuvědomují si, že to nejdůležitější je začít a je jedno jak a s čím. Mnohdy nejlepší nápady leží přímo pod naším nosem.

Austrálie je zemí neskutečných příležitostí

Řiká Daniel, který se živí vybíráním kontejnerů. Moje začátky v Austrálii jsou stejné jako u většiny studentů. Myl jsem nádobi a potom jsem dělal ve firmě na okna. Kde jsem byl také sponzorovaný, ale už jako student jsem si začal budovat business, ke kterému mě přivedl můj domácí.

Smeťák to je zlatý důl

Je až neuvěřitelné co lidi vyhodí na smeťák. Ja jsem se specializoval po čase na stavební materiál a nábytek. Nábytek jsem trochu opravil a přeprodal. Se stavebním materiálem to bylo ještě jednoduší, ten jsem jen přeprodal.

Odešel jsem z práce

Po dvou letech u zaměstnavatele jsem od něho odešel a začal se plně věnovat mému podnikání. Přátelé mi radili ať si pronajmu obchod, dlouho jsem o tom přemýšlel. Nakonec jsem si řekl že mi to takto funguje tak proč to měnit. Stačí mi garáž a zahrada tím mám menší náklady a méně starostí.

Dnes vybírám kontejnery na stavbách

Za dobu co toto dělám jsem přišel na lepší způsob jak shánět stavební materiál. Začal jsem chodit po stavbách a vybírat materiál z kontejnerů. Je to až neuvěřitelné jak se v Austrálii na stavbách plýtvá. Dnes mám pár firem co mi materiál nechávají na straně a já ho jen odvezu. Je to pro obě strany výhodné oni ušetří za odvoz odpadu a já si vydělám. Má to ještě jednu výhodu chráním přírodu. Materiál by normálně skončil někde na skládce a já ho recykluji a někdo jiný ho může znovu použít.

Lepší život

Moje podnikání možná není pro někoho dost dobré, ale já jsem spokojený. Mám tři náklaďáky a stálé zákazníky. Dříve mě moje práce nenaplňovala, dnes mám pocit, že dělám něco užitečného. Chráním přírodu od zbytečného mrhání, což mi dělá radost a naplňuje mě to dobrým pocitem. Každý z nás můžeme přispět malým dílem k velké změně.

Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.