Ať se už chystáš do Austrálie jako turista nebo student, určitě tě napadají otázky ohledně řízení v Austrálii.

Potřebuji do Austrálie mezinárodní řidičák?

Jednoduchá odpověd je, že nepotřebuješ. K řízení v Austrálii tě opravňuje platný řidičský průkaz ze země původu.

Jen připomínám, že se v Austrálii jezdí po levé straně vozovky. Většina pravidel silničního provozu je stejných jako v Evropě. Australané jsou tolerantní řidiči a jsou zvyklí, že se občas vyřítí nějaký turista po špatné straně vozovky. Proto je dobré jezdit opatrně a hlavně pomalu.

Když se chystáš půjčit si auto jeko turista, tak půjčovny nevyžadují mezinárodní řidičák. Ani policie, při kontrole jim stačí předložit platný řidičský průkaz ze země původu řidiče.

Jako student si můžeš v Austrálii koupit auto, aniž by jsi měl mezinárodní nebo Australský řidičák. V Austrálii můžeš používat k řízení řidičák ze země původu po dobu tří měsíců nebo v případě že máš jen přechodný pobyt.

Ještě jednou se vrátím k původní otázce.

Potřebuji do Austrálie mezinárodní řidičák nebo ne?

Odpověd zní ne, ale pro pojištovnu je nutné mít mezinárodní řidičák.

Jestliže jsi v Austrálii havarijně pojištěný a způsobíš nehodu, pojištovna si může vyžádat řidičský průkaz.

Proto, když se chystáte k řízení v Austrálii určitě si zaříďte mezinárodní řidičský průkaz. Mužete tak předejít nepříjemnému překvapení ze strany pojištovny.

Nejen k řízení v Austrálii je potřeba řidičák.

V Austrálii nemají občanské průkazy a jako doklad totožnosti se zde používá řidičský průkaz.

Když budeš v Austrálii žít delší dobu je pohodlnější si udělat Australský řidičák. Všude se jím prokazuješ a tak ušetříš spoustu času a námahy.

Austrálie a Česká republika mají podepsané smlouvy o uznávání dokladů. Proto pro získání Australského řidičského průkazu stačí certifikovaný překlad originálu řidičského průkazu ze země původu.

Osoby mladší 25 let dostanou limitovaný řidičský průkaz s nižším počtem bodů.

Potřebuješ certifikovaný překlad dokumentů do angličtiny?

Pomůžeme ti vše vyřídit, neváhejte nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.