Letiš do Austrálie a bališ kufry?

Jak zabalit kufry do Austrálie tak aby jsi na nic důležitého nezapomél/a?

Co zabalit do příručního zavazadla do Austrálie?

Doporučuji, na dlouhý let s prestupy, si zabalit do příručního zavazadla náhradní oblečeni. A to ze dvou důvodů:

1) na letištích jsou k dispozici sprchy a je příjemné se omýt a převléknout do čistého prádla. Cesta do    Austrálie je dost dlouhá, tak oceníš pohodlí čistěho prádla.

2) nekdy se stáva, že se zatoulají hlavní zavazadla a mužeš byt v Austrálii bez kufru  a věcí v něm ii několik dni. Samozřejmosti je také si zabalit do příručního zavazadla zubní kartaček a osobni hygienu.

Co zabalit do příručního zavazadla.

Doporučuji, na dlouhý let s prestupy, si zabalit do příručního zavazadla náhradní oblečeni. A to ze dvou důvodů:

1) na letištích jsou k dispozici sprchy a je příjemné se omýt a převléknout do čistého prádla. Cesta

Dle nových bezpečnostních opatření týkající se množství tekutin, aerosolových sprejů a gelů, které lze vzít s sebou na palubu, musí být vše uloženo do průhledného uzavíratelného plastikového obalu, o objemu menším než 100 ml. Takto zabalené tekutiny, krémy atd. prochází kontrolou před nástupem na palubu odděleně.
Do příručniho zavazadla také zabal vse nejdůležitějši jako třeba dobiječky na telefon a laptop.

Sluneční brýle, klobouk nebo čepici. Opalovací krém je také lepší zakoupit až na místě.
Doporučujeme nebrat si značkové oblečení, jelikož vlhkost a slunce udělá své. Běžné oblečení se dá levně nakoupit v Austrálii. Určitě si s sebou vezměte alespoň jeden teplejší svetr, jelikož ve třídách bývá dosti zima.

Pokud se i vy chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.

https://youtu.be/YGwv2hMsnRg

Peníze

většina studentů si s sebou do Austrálie bere hotovost ve výši 1000 AUD – 1500 AUD. Australské dolary si vyměňte s předstihem několika dnů. V bance tuto měnu nemívají a je třeba ji objednat. Pokud  máte  jinou cizí měnu, např. USD nebo EUR, směňte ji až v Austrálii.
Platební kartu pokud mate, vemte jako pojistku na horší časy. Jinak si většina studentů si penize také přeposílá z českého účtu na australský přes internet.

Váha příručního zavazadla se pohybuje od 5kg do 7kg zaleži vzdy na společnosti se kterou letíš. Do vahy příručniho zavazadla se nezapočítáva laptop a damská kabelka.

Jak vyplňit příletový fotmulář