Ke vstupu na území Austrálie potřebujete nejen víza, ale také je nutné vyplnit Incoming Passenger Card. Tento příletový formulář do Austrálie dostaneš již na palubě letadla krátce před přistáním, aby jsi měl čas vše řádně vyplnit.

Do tohoto formuláře se vyplňují osobní údaje, informace o letu odkud letíte a také vaši předpokládanou adresu v Austrálii.

Karta pro přijíždějící pasažéry do Austrálie

Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.

Příletový formulář do Austrálie

je nutné ho vyplnit pravdivě a deklarovat veškeré dovážené položky uvedené ve formuláři, zejména jakékoliv druhy potravin v syrovém i konzervovaném stavu, to se týká i potravin, které byly servírovány na palubě letadla. Často se totiž stává, že lidé zapomenou nějaké ovoce, které dostanou na palubě letadla v tašce, za což jim pak hrozí pokuta.

Cestu do Austrálie je nutné dobře naplánovat.

Dále pak je třeba deklarovat kolik alkoholu a tabáku do Austrálie přivážíš.

Osoby starší 18 let mohou do Austrálie bezcelně dovézt 2,25 litrů alkoholických nápojů.

V případě cigaret můžete dovézt jednu neotevřenou krabičku s 25ti cigaretami nebo 25g tabáku a k tomu ještě jednu rozdělanou krabičku cigaret.

Maximální hodnota zboží nepodléhající proclení je 900 AUD (pro os. mladší 18 let to je 450 AUD). To se ale netýká zboží určenému ke komerčním účelům.

Jak s léky a penězi v hotovosti?

Léky pro osobní potřebu je možné dovést, při větším množství je však nutné mít potvrzení od lékaře a to v angličtině, že léky jsou pro Vaši osobní potřebu.

Finanční prostředky – hotovost nad 10.000 AUD se musí oznámit celnímu úředníkovi, maximální částka v hotovosti, kterou si můžete dovést není stanovena. Jak levně převádět peníze

Při pasové kontrole předáte celníkovi příletový formulář do Austrálie poté následuje ještě kontrola osobních zavazadel.

Namátkovou kontrolu provádí cvičení psi a následně celník, který může prohlédnout obsah vašich zavazadel.

Za pokus o porušení celních, karanténních a fytosanitárních předpisů jsou vyměřovány pokuty až do výše několika tisíc AUD.

Proto když si nejste jistí, zda to co vezete musí být deklarováno, raději to napište do příletového formuláře a tím se tak vyhnete zbytečné pokutě.

Australští celníci jsou velmi trpěliví a ochotní, pakliže nevezete něco nezákonného, tak se není třeba ničeho obávat.

Víte o tom, že když si zakoupíte spotřební zboží v Austrálii, tak můžete žádat na letišti o navrácení daně (GST)?

Co s sebou do Austrálie

Jak žádat o navrácení daňe při nákupu zboží v Austrálii? Přečtětš si zde.