Austrálie byl můj sen, to jsem ale nevěděl, že můj půlroční pobyt se změní v lekci Jak přežít Austrálii.

Jak přežít Austrálii

Původně jsem si jel do Austrálie odpočinout a odreagovat se od věčného stresu z pracovního vytížení.

Austrálie mě vždy lákala, prostě to kouzlo dálky a exotiky mě přitahovalo.

Nebyl jsem zvyklý odpočívat, tak se mi moc nechtělo jen tak jet do Austrálie a válet se na pláži. Proto jsem uvítal možnost studijního pobytu v Austrálii. Zkrátka řekl jsem si proč nespojit příjemné s užitečným.

V Čechách jsem si to pěkně plánoval, dopoledne škola, po škole samostudium doma a hlavně dlouhý spánek. O víkendu nějaký ten výlet ať něco take vidím.

Ano plán to byl hezký, ten mi však vydržel asi deset dní (přesněji dva týdny ve škole). Druhý týden jsem se seznámil s dalšími studenty a moje idilka o odpočinku skončila.

Spolužáci měli na mě špatný vliv.

Pozvali mě do nočního podniku – diskotéka a už jsem se vezl. Po pár týdnech už jsem přesně vědel kde se co děje, kde je happy hour (levné drinks). Nebo kde je zadarmo jídlo i pití.

Zkrátka jsem pařil od pondělí do neděle. To tak, že se začalo v pondělí v pozdním ránu ve škole, kde se domluvil plán na večer. Odpoledne jsem většinou prospal a potom se začal připravovat na noční jízdu. Ta zpravidla nikdy nekončila dříve než ve čtyři ráno.

Musíte uznat že takto unavené tělo není připravené ráno vstát a jít do školy. Tam jsem zpravidla chodil okolo jedenácté dopoledne a to hlavě abych zjistil plán na nadcházející noc.

To nebylo vše, také jsme dost často pařili na share house, byli dny kdy jsem chtěl jít brzy spát, ale uznej když je party v plném proudu tak spát nemůžeš.

Ani výlety nebyly o nic snažší, třeba se jelo jen na pláž, že si něco ugrilujeme. Uznej na pláži je slunce teplo a pitný režim se musí dodržovat, takže zase pařba.

Musím přiznat, že díky pobytu v Austrálii jsem zjistil co mé tělo vydrží a jak přežít Austrálii. Rozhodně budu mít naco vzpomínat a díky studijnímu pobytu v Austrálii jsem znovu omládl. Až jednou zestárnu tak budu mít rozhodně o čem vyprávět.

Přál bych všem zažít Austrálii tak jako já.

Pokud se i vy chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.