Levně cestovat v Austrálii, je to vůbec možné?

To jak levně cestovat v Austrálii v Austrálii zajímá nejen studenty, ale i mnoho turistů. Austrálie je rozlehlá země a vzdálenosti mezi jednotlivými místy jsou značné, strávíš hodně času na cestách.

Proto asi nejlepší způsob jak levně cestovat v Austrálii je koupit si auto. Nejlépe takové ve kterém se dá i spát a je zároveň kompletně vybavené na kempování.

 

Jak a kde takové auto koupit?

Přeci tam kde se takový cestovatelé nejvíce sdružují, u backpackeru. Taková auta se neustále přeprodávají mezi lidmi co cestují. Jedni skončili s cestováním a odjíždí a chtějí své auto prodat a druzí právě přijeli a hledají nějaké auto.

Na co si dát pozor při koupi takového auta?

Důležité je aby toto auto mělo „ roadworthy certificate“ to je technická prohlídka. Další věc je na jak dlouho je zaplacené REGO, povinné ručení. No a na konec je dobré si prohlídnout výbavu auta na kempování.

Řízení v Austrálii

Výhodou takového cestování je, že nemusíš nikam spěchat a na cestách v Austrálii je mnoho míst kde se dá levně kempovat. Je tu i mnoho kempů zdarma s nižším komfortem. Skvělé je že na každé pláží, ve městě a parku jsou zdarma grily, záchody a sprchy, tak ušetříš. Díky tomu se dá levně cestovat v Austrálii.

Jiným oblíbeným způsobem jak levně cestovat v Austrálii je realokace aut. Půjčovny aut potřebují přemístit auta z jednoho místa na druhé a nabízí zdarma půjčení auta někdy i s benzínem a pojištěním. Nevýhodou tohoto cestování je, že nemůžeš nic plánovat. Hledáš na internetu a když se tam něco objeví tak to zabukovat a jet. Půjčovny ti dají jen určitý počet dní, do kdy se musí auto odevzdat v cílové destinaci.

 

Ubytování je drahé, když za něj neutratíš moc peněz tak je možné levně cestovat v Austrálii.

Jak to udělat?

V Austrálii žije mnoho krajanů z Čech a Slovenska a vždy se najde někdo kdo ti umožní přespání zdarma nebo jen za nějakou protislužbu. Posekat trávu, uvařit, uklidit nebo něco jiného. Je to také skvělý způsob jak poznat nové a zajímavé lidi.

Austrálii je také možné procestovat autobusem, funguje tu hop in hop off autobusy. Popojíždíš autobusem z místa na místo, někde vystoupíš a za pár dní zase nasedneš a jedeš dál.

Pokud se i vy chystáte do Austrálie a hledáte ubytování, neváhejte nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.