Jsi v Austrálii a jedeš domů?

 

Víte o tom, že  můžete žádáda o navrácení daně (GST) na letišti, když si zakoupíte spotřební zboží v Austrálii? Říká se tomu “Tourist Refund Scheme” nebo TRS. Vytvořeno pro turisty, ale i pro Australany, TRS poskytuje plnou refundaci GST vydanou na každém australském mezinárodním letišti.

Co musím udělat pro navrácení daně?

 

 Za předpokladu, že dodržíte několik jednoduchých pokynů, společnost TRS Vám zaplacenou daň navráti.

Existují čtyři jednoduché pravidla pro uplatnění nároku na vrácení platby za TRS.

1. Zboží musí mít hodnotu přesahující 300 dolarů. Jedná se o jednu položku, která stojí více než 300 dolarů, nebo několik produktů v celkové výši přes 300 dolarů, které byly zakoupeny od stejného maloobchodního prodejce (se stejným australským obchodním číslem).

2. Musí být zakoupeny v rozmezí 60ti dnů před odjezdem. Pokud máte v plánu vycestovat, mohl by to být ten správný čas na nákup nového notebooku nebo fotoaparátu. Toto zboží můžete použít předtím, než odcestujete – nemusí  být originálně zabalené.

3. Zboží předložíš na letíšti v TRS kancelaři (Tourist Refund Scheme) spolu s dokladem o nákupu. Tato kancelář je většinou až za celnicí, takže vše do příručního zavazadla. Na některých letištích jde uplatnit nárok na vrácení daně ještě v odbavovací hale letiště.

4. Musíte s sebou mít originál faktury. Neexistují žádné speciální papíry na vrácení peněz GST nebo bezcelnní tiskopisy, které budou vydávány v obchodě, jen každodenní faktura. Nicméně daňová faktura přesahující 1 000 dolarů bude muset obsahovat vaši adresu. To není běžná praxe v mnoha obchodech.

K žádosti o navrácení daně GST není potřeba žádného speciálního formuláře. Daň navrátí na tvůj účet přímo na letišti. Žádost o navrácení daně se dá vyplnit na webu.

jak vyplňit příletový formulář

Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.