Když cestuješ, tak tě zajímá či je pitná voda z kohoutku. Není nic horšího než když jedeš na dovolenou za poznáním, odpočinkem a jedinou věc kterou si opravdu užiješ je „sračka“ z vody.

pitná voda je i z kohoutku

Mohu Vás uklidnit v Austrálii teče pitná voda skoro z každého kohoutku. Proto není nutné kupovat balenou vodu v obchodech. Tam kde voda není pitná, je varovná cedulka.

V Austrálii v Cairns je celoročně teplo, proto je nutné dodržovat pitný režim. Vždy se vyplatí mít vodu při sobě. Vyhneš se tak zdravotním potížím a rychleji se přizpůsobíš časovému posunu.

Po dlouhém letu jste dehydrovaní a potřebujete doplnit mnoho tekutin, proto se doporučuje pít hodně vody. Tak nastartujete metabolismus a rychleji se aklimatizujete v novém prostředí.

Pozor, když cestujete a nakoupíte si balenou vodu, nikdy ji nenechávejte v teple na slunci. Může se rychle zkazit a přivodit vám tak žaludeční potíže.

Lahev na pití

Studentům doporučujeme, aby si koupili jednu vodu v láhvi a nosili ji stále při sobě. Tu si pak mohou doplňovat doma vodou z kohoutku.

Esplanade v Cairns je populárním místem na sport, proto je zde pitná voda skoro na každém kroku. Nejen to, jestliže ti kohoutková voda nechutná, tak tu mají i filtrovanou vodu a to zdarma.

Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.