Hledáš-li práci potřebuješ životopis.

životopis je v podstatě nástroj propagace a prodeje, je to stejné jako když společnosti vydávají brožury k propagaci výrobků.

Životopis je způsob jak se představit jako člověk, který nabízí určité služby výměnou za protislužbu.
Stejně jako reklama musí být tvůj životopis zajímavý, věcný, pozitivní a vyzývavý. Tak aby u čtenáře vzbudil touhu se s tebou setkat, hovořit a dozvědet se více o tom jak by jsi mohl pomoci vyřešit jeho problém.


Ideální délka životopisu je na jednu stránku.

V dnešní uspěchané době jsou lidé zaneprázdněni a nemají čas číst dlouhé dokumenty.
Pro získání práce v Austrálii musíš mít i několik verzí životopisů, tak aby se hodil na danou pozici o kterou žádáš.

Základními položkami jsou kontaktní údaje, které se vždy musí nacházet v úvodní části, zahrnují vaše jméno  příjmení a telefon. Dobré je tam také dát svoji fotografii, protože jim přijde mnoho potencionálního zaměstnanců se ptát na práci, tak aby vás mohli hned zařadit s kým že to mluvili. Pokud máš zajímavou fotku tím lépe.

Následují vaše pracovní zkušenosti, které tvoří stěžejní část celého dokumentu, proto si na jejich výčtu nechte záležet. Seřazují se chronologicky od nejnovější po nejstarší. Nákonec dosažené vzdělání, to nikoho zajimat nebude.

Tip na závěr

Životopis, ať už sebelépe napsaný, Ti sám o sobě práci nesežene, ale dává Ti naději že někoho zaujmeš a možná že se Ti ozve.

O tom jak hledat páci v Austrálii si můžeš přečíst zde.

Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.