Práce v Austrálii, jak na to

p

Náš Tip

zapomeň na to jak se to dělá “ u nás “nikoho to nezajíma a nemaji to rádi , oni sami vědi jak to dělat nejlépe. Tak, že si nechat poradit jak to máš dělal.

Jak hledat práci v Austrálii

práce v Austrálii, jak na to, hned na začátku Ti řeknu, že hledání první práce v Austrálii na internetu, rozesílání životopisů            e-mailem je skoro ztráta času. Většina inzerátů na práci je inzerována z jiného důvodů než najít nové zaměstnance.

Hledání na internetu nebo v novinách je stejně jen alibistický a neefektivní způsob hledání práce. Studenti mi říkají jak moc by chtěli pracovat a co všechno pro nalezení práce udělali, na kolik inzerátů odepsali, ale žádná odpověď. Na to mám jedinou odpověď : “Nic jsi neudělal”. Práce se tu totiž hledá úplně jinak.

Práce v Austrálii, jak na to

Nejúčinnější způsob hledání práce v Austrálii je, jít se zeptat osobně. To znamena vytisknout si životopis a osobně je donést potencionálním zaměstnavatelům. Tento způsob hledání práce vyžaduje osobní kuráž, nebát se mluvit a také trpělivost.

Sám si pamatuji  jaké to bylo chodit od restaurace k restauraci a hledat práci. Připadalo mi to hrozně ponížující, chodit po restauracích a doprošovat se o praci mytí nádobi. Protože jsem se styděl, tak mi trvalo  3 měsíce, než jsem našel praci  mytí nádobí, ale tato “blbá“ práce mi umožnila v Austrálii zůstat na trvalo.

Ještě dnes mam tyto zážitky živě v paměti. Jak jsem s postupem času ztrácel ostych z toho co si o mě budou myslet, až příjdu dovnitř a lámanou angličtinou se budu ptát na práci. Ještě jednu věc si pamatuji docházeli peníze a to znamenalo buď si najdu praci nebo jedu domu. Už žadné výmluvy, jako zajdu tam zítra a podobě, správný čas je právě teď.

S odstupem času si uvědomuji jaká to byla lekce do života, kterou jsem mnohokrát zúročil.

Rada pro Tebe až půjdeš hledat práci.

Musíš se změnit v obchodníka. Obchodníka, který nabízí to nejlepší zboží na trhu – SEBE.

Práce v Austrálii, jak na to

Představ si, že jsi v obchodě a v regálu je 20 druhů stejného zboží, které si vybereš! Přeci to co se nějak odlišuje od ostatního. Obal je důležitý udělá první dojem. Slušné oblečení je samozřejmostí, když s někým mluvíš tak nikdy neměj sluneční brýle na očích, nežvýkej, nerozhazuj rukama,nehraj si s mobilem a to nej nejdůležitější je úsměv.

Práce v Austrálii, jak na to – Usmívej se

i když ti zrovna do smíchu moc není. Tvoje problémy nikoho nezajímají, každý ma svoje. Musíš působit pozitivně.

Životopis ( Resume, CV ) zanechal si dobrý dojem, tak teď to nezkazit špatným resume. Dobré je mít několik různých resume, podle toho na jakou praci se ptáš. Vždy ho přizpůsob k danému jobu, když žádáš o práci v kuchyni, tak napiš, že máš zkušenosti z tohoto oboru, třeba jen  malé. I na “jen” mytí nádobí, či úklid je potřeba zdůraznit, že s tím máš zkušenosti.

Práce v Austrálii, jak na to – resume dělej vždy stručné

na jednu maximálně dvě stránky. Experience na první místo od nejnovější po tu starší. Ke každé práci stručně napiš co jsi dělal. Vzdělání na druhé místo a jen stručně, to že máš doktorát nikoho moc nezajímá. První dej kurz, který právě studuješ. Dobré je doplnit  resume o fotografii, kde se směješ či nějaká která zaujme.

Pamatuji si, jak náš velmi dobrý kamarád použil fotografii, kde byl s tygrem. Měla obrovský úspěch u všech jeho zaměstnavatelů. Hlavně při pohovoru byla řeč stočena na komentař k této fotce, čímž se prolomily ledy nervorzity. Nejenže to pozitivně naladí, ale také si zapamatují kdo přinesl tento životopis.

Vždy je dobré zmínit, že jsi tu na delší dobu, minimálně na 6 měsíců. Zaměstnavatelé rádi slyší, když už si dají tu práci tě zacvičit, že jim za pár týdnů neřekneš – odjíždím. Neboj se, že jsi tu či onu práci nedělal, oni tě stejně zacvičí. Hlavně, jsi šikovnej a co neumíš se rychle naučíš. Když ne, tak příjdeš o práci.

Do restaurací nikdy nechoď v době, kdy jsou plné zákazníků.

Nikdo na tebe nebude mít čas, jen budeš naobtíž. Nejlépe je jít po obědě, okolo druhé, nebo před večeří mezi 5 – 6 hodinou. Vždy se slušně zeptej jestli můžeš mluvit s manager. Jelikož zaměstnanec tě vidí jako potencionálního konkurenta, který ho může vyšoupnout z práce. Může se stát, že tvé CV odloží do koče.

Vůbec nevadí, že ta či ona restaurace nikoho nehledá, nikdy nevíš co se může stát. Mnohokrát jsem zažil jak se zaměstnanec rozlobil a odešel na minutu, co jsme udělali, vzali první resume a dotyčnému zavolali. Když se to stane a zeptaji se, kdy můžeš začít, tak se snaž vše méně důležité odvolat. A jít na zkoušku co nejdříve, třeba řekni:“Budu tam za hodinu“.

Skvěle někdo ti zavolal,

že máš přijít do práce na trial či training. Trial je zkouška, kdy ti ukážou co budeš a jak budeš dělat. Tento den je nejdůležitější, jak se předvedeš rozhodne jestli ti řeknou ať přijdeš příště nebo ne. Trial bývá většinou zadarmo, ale je to zkušenost, kterou můžeš použít do resume.

Hned to bude vypadat lépe, že máš experinence z Austrálie. Důležitá rada, zapomeň na to jak se to dělá “ u nás “nikoho to nezajíma a nemaji to rádi , oni sami vědi jak to dělat nejlépe. Tak, že si nechat poradit jak to máš dělal. Také je dobré, když není moc práce, dělat že děláš. Vždy je co dělat neco utřít, srovnat… Majitel ti nic neřekne, ale rozhodně si toho všimne. Oni to ocení tím, že ti dají více hodin, nebo až nebude moc busy tak tobě daji práci.

Práce v Austrálii, jak na to – důležité je jaký máš přístup k práci.

Zeptej se sám sebe: Zaplatil bys sam sebe za práci, kterou si vykonal, jak by si se ohodnotil ?  Buď k sobě upřímný.

Na začátku, Tvého pobytu v Austrálii, je důležité získat jakoukouliv práci. Žádná není podřadná, všechny jsou dobře finančne ohodnoceny. Postupem času už záleží na tobě, zda u dané práce zůstaneš či tě to bude motivovat k dalšímu růstu, či hledání jiné lepší práce.

Shrnutí – čím více resume rozdáš, tím je tvoje šance na získání práce větší. Ničeho se neboj ty jsi ten nejlepší pracovník, kterého mohou mít. Jen o tom ještě nevědí, tak jim to jdi říct.  Každá zkušenost je dobrá do budoucna  a hlavně posílí tvou osobnost.

I když práci nezprostředkovávame, protože se to kolikrát obrátilo proti nám. Bohužel ne na každého se můžeme spolehnout či zaručit. Přesto pomáhame našim studentům s hledáním prace. Předpřipravíme je, na pohovor jak reagovat co říct, protože velmi dobře známe místní prostředí a vůbec mentalitu. Velmi často nas kontaktují zaměstnavatelé, zda máme nějaké nové studenty. Protože jim vždy doporučíme šikovné a spolehlivé pracovníky.

Jsme moc rádi, že jsou spokojeni s našimi velmi šikovnými studenty. 90% studentů má práci pravě díky nám.  

 

Good luck při hledání práce a ničím se nedej odradit !

Odpověd na soutěžní otázku: Trestanec Mark Blycher byl první Čech který v roce 1830 připlul do Austrálie Sydney.

Kontaktuj nas

                                                                                                                                                                                 S ČÍM TI POMŮŽEME

  KROK 1
Vybrat destinaci

  KROK 2
Školu /Kurz

  KROK 3
Zařídíme studentská víza

  KROK 4
S ubytováním

  KROK 5
Zabalit si

  KROK 6
S prvními kroky v Austrálii

Pojďme si promluvit jak tě dostat k nám do Austrálie 🙂

Kontakt

Australie

 

Cairns, Pavla a Vráťa Řehola

T. +61 404 516 895

Česká Republika

 

Praha, PhDr Jitka Cerny

T. +420 605 450 747

Turnov, Markéta Šálková

T. +420 731 500 370

Žamberk, Miroslav Kutik

T. +420 607 955 761

Brandýs nad Labem, Lida Šmítková

T. +420 728 294 311

 

 

 

Slovenská Republika

 

Bratislava, Martina Dušeková

T. +421 911 836 008

Štúrovo, Gabriel Horváth

T. +421 948 570 028

Banská Bystrica, Michal Jarunek

T. +421 948 784 146

Australia Best Study

ABS zajišťuje komplexní poradenství pro studium v Austrálii, Vyřídit studentská víza je naše služba.

©