Austrálie a práce to je oblíbené téma většiny studentů. Většina studentů dělá obyčejné práce, ale najdou se i výjímky. Pavel se živí hledáním zlata v Austrálii a tak jsme se ho zeptali na pár otázek, aby nám jeho práci trochu přiblížil.

Jak jsi se k hledání zlata dostal?

Můj velký koníček byl chodit v Čechách po lese nebo poli a hledat s detektorem staré předměty. Docela se mi dařilo nacházet, ale můj sen bylo jet někam hledat zlato. O Austrálii jsem hodně četl, o zlaté horečce a že se tam zlato dá stále poměrně snadno najít. Proto jsem se do Austrálie rozhodl jet.

Jak jsi začínal?

Samozřejmě jsem přijel jako student a chodil jsem do školy a pracoval v jedné restauraci. Ve volných chvílích jsem začal s hledáním na plážích a veřejných místech. Nacházel jsem hlavně mince, šperky, a hlavně hodně hraček. Asi po roce co jsem našetřil peníze jsem koupil auto a o prázdninách jsem začal jezdit do bushe hledat zlato. Už z Čech jsem měl vytipovaná místa, kde se zlato nacházelo.

Dnes je hledání zlata tvá práce na plný úvazek?

Ano, ale už nejsem student žiju v buši a nemám velké životní náklady. Takže se vcelku snadno uživím, hlavně dělám co mě baví. Musím říci splnil jsem si sen.

Jen dodávám hledání zlata v Austrálii je tvrdá práce. Jednou jsem jel s Pavlem hledat zlato na pár dní a stačilo mi to. V buši je horko spoustu prachu a žádné pohodlí. Ja osobně jsem žádné zlato nenašel, zlatokopové si svoje místa chrání a nevezmou tě na svá místa. Ale zato jsem našel spoustu staré vojenské munice.

.

Ani Pavlův dům nepřetéká luxusem, žije v boudě z plechu, elektřinu má ze slunce a vodu z potoka. Jedno musím uznat je šťastný.

Pokud se chystáte do Austrálie, neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarma.