Je to jednoduché stačí podat žádost, zaplatit poplatek, udělat test a složit přísahu a máš Australské občanství.

 

Zní to až idylicky, ale to co tomu předchází až taková idylka není.

Než se propracuješ k tomu, aby si mohl/a zažádat o Australské občanství předchází tomu léta dřiny, velkého odříkání a sebezapření, nejistoty a strachu.

 

Každého příběh je jiný, ale většinou jsou si podobné, lidé si musí sáhnout až na dno, aby se mohli od něho odrazit a začít nový život v Austrálii.

 

Stejně jako Andrea, která přijela do Austrálie před pěti lety. Opustila dobrou práci, rodinné zázemí, jistotu vyměnila za nejistou budoucnost v daleké Austrálii, kde musela začít od úplného začátku a sama.

 

I přesto že Andrea měla dobrou práci, byla v Čechách ředitelkou ve velké společnosti s několikamilionóvým obratem a s desítkami zaměstnanců, všeho se vzdala a odjela do Austrálie studovat.

V Austrálii musela jako všichni začít úplně od píky. Začínala jako uklízečka v rybárně a pak pracovala jako servírka v restauraci.

Nikdy si ale nestěžovala a svého rozhodnutí nelitovala. Brala to jako novou výzvu, kterou je nutné překonat na cestě za jejím snem. Dokázala se přenést přes veškeré překážky, které ji osud připravil.

Po pěti letech velkého snažení získala Australské občanství.

 

Česká a Slovenská komunita v Cairns má v Andree velkou oporu, pomáhá lidem, kteří přijedou do Austrálie. Snaží se jim usnadnit jejich začátky v nové zemi bez rodiny a přátel. Sama dobře ví, jak je to na začátku těžké začínat od nuly, když nikoho neznáš.

 

Protože začátky v nové zemi nejsou vůbec jednoduché a mnohdy stačí jen málo, třeba mít někoho, komu se můžeš svěřit a kdo tě morálně podpoří.

 

Andrea je člověk s velkým srdcem, který se dokáže pro druhé rozdat. Často pomáhá studentům z Čech nebo Slovenska dokonce mnohým z nich sehnala práci a některé i sama zaměstnávala.

Více o tom jak získat Australské občanství zde

Pokud se i vy chystáte do Austrálie, nebo již v Austrílii jste neváhejte nás kontaktovat. Pomocí kontaktního formuláře na stránkách a nebo napřímo pomocí Chatu. Veškerá konzultace je zdarm